Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd na teren Unii Europejskiej?

Ocena: 4.67 - liczba głosów 3

Dziękujemy za oddanie głosu

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje za granicę – samotnie, z grupą przyjaciół lub z rodzinami. Hiszpania, Grecja, Szkocja… to tylko niektóre z pięknych państw, które ma do zaoferowania UE. Wiemy też, że w trakcie przygotowań do wyjazdu, musimy zabezpieczyć się przed ewentualnymi niespodziankami. Zadajemy sobie pytanie – ubezpieczenie turystyczne jakie wybrać, by spokojnie jechać na urlop?

 

 ubezpieczenie_na_wakacje

 

Proces wyboru polisy turystycznej nie zabierze nam całego dnia. Jest to sprawa, którą załatwimy w kilka minut. Ważne, aby wiedzieć, na czym nam zależy podczas wakacji.

 

Polisa turystyczna – co powinna zawierać?

 

Ubezpieczenie turystyczne jakie wybrać, aby nie zapłacić wiele, a jednak czuć się bezpiecznie? Koszt polisy na wyjazd w dużej mierze zależy od sumy ubezpieczenia oraz dodatków, które chcemy, aby zawierało nasze ubezpieczenie. Poniżej przedstawiamy, co powinna obejmować kompleksowa polisa turystyczna na podstawie OWU towarzystwa ubezpieczeniowego Europa.

 

 

Porównaj oferty za darmo!

 

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Obejmuje powstałe i poniesione w trakcie wyjazdu niezbędne i udokumentowane koszty, które pojawiły się w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za ryzyko trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego.

Assistance

Ubezpieczyciel jest zobowiązany do udzielenia pomocy medycznej, informacyjnej oraz technicznej w trakcie podróży. Pomoc jest realizowana 24 h na dobę.

Odpowiedzialność Cywilna

Odpowiedzialność za wyrządzone szkody osobowe i rzeczowe przez ubezpieczonego osobom trzecim zostaje przeniesiona na towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa

Obejmuje koszty związane z akcją ratowniczą oraz poszukiwawczą, które były prowadzone przez wyspecjalizowane służby ratownicze.

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczyciel podejmie się odpowiedzialności za szkody związane z ryzykiem utraty, uszkodzenia lub zniszczenia bagażu osoby ubezpieczonej.

 

 

Dlaczego powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne?

 

 

Na pewno wiele razy słyszałeś pytanie: "ubezpieczenie turystyczne jakie polecacie na wyjazd na teren Unii Europejskiej?". I pewnie zastanawiałeś się, po co komuś ubezpieczenie podczas wyjazdu do UE? Sprawa jest prosta. Podczas wakacji chcemy myśleć wyłącznie o dobrej zabawie. Niestety, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak w codziennym życiu. Dlatego powinniśmy się ubezpieczyć przed ewentualnymi kosztami, które mogą nadszarpnąć nasz spokój ducha oraz domowy budżet. Jakie ubezpieczenie turystyczne (www.polisaturystyczna.pl) będzie dla ciebie idealne? Musisz sam wybrać, co jest dla ciebie ważne podczas podróży. Na pewno w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych wybierzesz usługę, które spełni twoje wymagania. Wybierz sumę ubezpieczenia oraz dodatkowe usługi i wykup polisę turystyczną, która będzie chronić twoje finanse podczas podróży.

 

ubezpieczenie_do_unii_europejskiej

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl