Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jak zrezygnować z wyjazdu z biura podróży bez konsekwencji?

Ocena: 3.90 - liczba głosów 10

Dziękujemy za oddanie głosu

Planujesz swój wyjazd już kilka miesięcy przed datą wakacji? Może chcesz kupić wycieczkę z biura podróży, która zacznie się dopiero za kilka tygodni? Przed takim urlopem nie jesteśmy pewni, czy wszystko ułoży się po naszej myśli. Możliwe, że będziemy musieli zrezygnować z takiej wycieczki. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej pozwoli nam na zerwanie umowy bez konsekwencji.

 

ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 

Kupując wycieczkę z biura podróży, musimy zdawać sobie sprawę z ewentualnych czynników, które uniemożliwią nam wyjazd. Choroba, utrata dokumentów, włamanie do mieszkania, otrzymanie wypowiedzenia z pracy – to tylko kilka incydentów, mogących mieć wpływ na nasz wyjazd.

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – kiedy można zawrzeć polisę?

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki najczęściej należy wykupić w terminie 72 godzin od chwili rezerwacji i wpłaty zaliczki/całości opłat za wycieczkę. Jedynie w TU Europa umowę z ubezpieczycielem możemy zawrzeć, jeśli od dnia zakontraktowania polisy do daty rozpoczęcia imprezy turystycznej zostało więcej niż 60 dni.

 

ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Kiedy ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze za zrezygnowanie z wycieczki?

 

Każdy ubezpieczyciel określił jasno powody, które bierze pod uwagę podczas zwracania kosztów za zrezygnowanie z imprezy turystycznej. W Ogólnych Warunkach Umowy znajdziemy szczegóły dot. zakresu tej usługi. Najczęściej jednak towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają koszty, gdy dotkną osobę ubezpieczoną lub współuczestnika podróży takie sytuacje, jak:

  • nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek lub zgon;
  • śmierć osób bliskich,
  • komplikacje związane z ciążą,
  • wypowiedzenie przez pracodawcę umowy o pracę,
  • uszkodzenie mienia, które powstało w wyniku zdarzeń losowych lub kradzieży,
  • rozpoczęcie nowej pracy,
  • kradzież dokumentów,
  • wezwanie do sądu.

Jak już wspominaliśmy, przed kupnem ubezpieczenia turystycznego od kosztów rezygnacji należy zaznajomić się z OWU danego towarzystwa, aby dowiedzieć, od czego dokładnie taka usługa chroni nasze finanse.

 

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

Ile wynosi suma ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej?

 

Większość towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia zwrot kosztów w wysokości 100% od udokumentowanych wydatków poniesionych przez ubezpieczonego z tytułu rezygnacji z imprezy turystycznej. Poniżej przedstawiamy sumy ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wybranych towarzystw ubezpieczeniowych:

 

TU

Suma ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Axa travel

do 4000 EUR

Europa

do 35 000 PLN

Warta

Do 20 000 PLN

 

Ile kosztuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

 

Niestety, nie jest możliwe podanie uśrednionej kwoty takiego ubezpieczenia. Wyliczenie stawki za taką usługę zależy od wielu czynników. Ubezpieczyciel musi poznać ceny hoteli, przewoźnikow i biura turystycznego. Związek z obliczeniem stawki ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży ma również wielkość samego wyjazdu, czyli ile osób bierze udział w takiej imprezie. Ubezpieczenie można wykupić jako oddzielny produkt lub jako rozszerzenie do ogólnej polisy turystycznej.  Kup ubezpieczenie podróżne z rankomat.pl w 3 minuty i ciesz się udanym wyjazdem!

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl