Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

5 kroków do wybrania właściwej polisy na życie

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wiążąc się umową z ubezpieczycielem na kilka lat, warto zakupić produkt, który spełni oczekiwania i nie będzie przy tym nadmiernym obciążeniem finansowym. Sposobów na dokonanie poprawnego wyboru jest kilka – jeden z nich stanowi dobór rozszerzeń do umowy podstawowej.

 pięć kroków

Dla każdego klienta Towarzystwa Ubezpieczeniowego, bez względu na wiek, narodowość, zawód czy stan konta bankowego, celem jest posiadanie dobranej oferty. Ta składa się ona m.in. z wysokości sumy ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności czy liczby rozszerzeń.

 

To właśnie w związku z częstymi pytaniami użytkowników o rozszerzeń ubezpieczeń na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl , warto pamiętać o kilku poniższych zasadach.

 

1.   Zastanów się bardzo dobrze, czy rozszerzenie polisy jest Ci potrzebne

 

Bardzo często zdarzają się przypadki pochopnego postępowania klientów, którzy chcieliby zwiększyć zakres swojej polisy. Niestety, po późniejszym głębszym zastanowieniu się okazuje, że albo nie było to potrzebne, ale należało rozszerzyć ubezpieczenie o coś innego.

 

2.   Dokładnie przeczytaj OWU i upewnij się, czy rzeczywiście tego, czego potrzebujesz, nie ma tak naprawdę w zakresie polisy

 

Czasami się zdarza, że chcemy wykupić dodatkową ochronę, choć się okazuje, że jest ona już zawarta w podstawowym pakiecie ubezpieczenia. Np. szerszy zakres ochrony na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych w kraju, który - choć nie jest państwem członkowskim UE - jest stroną układów i porozumień z Wspólnotą (w przypadku polis, obowiązujących na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

 

3.   Pytaj o wszystko agenta ubezpieczeniowego

 

Nawet po kilka razy i o rzeczy z pozoru błahe. To Ty płacisz za usługę, to Twoje oraz Twoich bliskich zdrowie i życie ma chronić polisa. Lepiej jest dziś dłużej posiedzieć w biurze firmy, niż jutro płacić za coś ogromne sumy pieniędzy.

 

4.   Zastanów się, czy w przyszłości jakieś rozszerzenie może Ci się przydać

 

Możliwe, że planujemy w przyszłości jakiś wyjazd służbowy za granicę, dodatkowe wakacje czy dłuższą wycieczkę samochodową. Nie jesteśmy tego w zasadzie pewni, ale jest duże prawdopodobieństwo, że za jakiś dostępny obecnie zakres niedługo może się bardzo przydać. Być może warto o nim pomyśleć już teraz, by później niczego nie żałować?

 

5.   Nie podejmuj decyzji od razu

 

Jak mówi stare polskie przysłowie, co nagle, to po diable. Lepiej przyjechać do biura firmy ubezpieczeniowej dwa razy, niż żałować wydatków za nowo zakupioną usługę. W końcu taka polisa na życie ma nas chronić, a nie tylko ładnie wyglądać w teczce na dokumenty. Inne przysłowie mówi, że kto drogi prostuje, ten w polu nocuje, a zatem zadbajmy dla siebie o wygodne łóżko na przyszłość!

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl