Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jakie ubezpieczenie turystyczne nad polskie morze?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polacy wykazują się patriotyzmem w wyborze miejsc na wakacyjne wojaże. Wiele rodzin letni wypoczynek spędza nad polskim morzem, w znanych miejscowościach wypoczynkowych: Władysławowo, Ustka, Mielno, Łeba czy Darłowo.

 

 Jakie ubezpieczenie turystyczne nad polskie morze?

 

Jeśli tylko pogoda dopisuje, na plażach nad Bałtykiem gęsto ścielą się koce, ręczniki i wszechobecne parawany. Czy na wyjazd nad polskie morze warto wykupić dla siebie i swojej rodziny ubezpieczenie turystyczne?

 

Leczenie na podstawie ubezpieczenia NFZ

 

Podczas wyjazdu nad polskie morze każdy ubezpieczony obywatel Polski może bez ograniczeń korzystać ze świadczeń publicznej służby zdrowia. Jeśli zachorujemy albo zdarzy się wypadek, w wyniku którego będziemy potrzebować pomocy medycznej, udzieli nam ją bezpłatnie każdy szpital czy przychodnia posiadająca podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przy dopełnianiu formalności zostaniemy poproszeni o okazanie dowodu tożsamości, a na podstawie numeru PESEL w systemie elektronicznym eWUŚ, zostaną sprawdzone nasze uprawnienia do skorzystania ze świadczeń zdrowotnych.

 

Z tego względu ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie jest absolutnie niezbędne, ponieważ nie ponosimy na wypadek zachorowania czy doznania urazu kosztów leczenia, prowadzenia akcji ratunkowej i poszukiwawczej czy transportu medycznego. Nie oznacza to jednocześnie, że polisa turystyczna na wyjazd nad polskie morze jest całkowicie zbędna.

Jakie korzyści może przynieść ubezpieczenie turystyczne na Polskę?

 

Ubezpieczenie turystyczne zapewni maksimum bezpieczeństwa dla turystów, także tych wybierających się nad polskie morze. Polisa powinna uwzględniać w takim przypadku przede wszystkim ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie NNW. Jeśli dojdzie do doznania przez osobę ubezpieczoną uszczerbku na zdrowiu, firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie proporcjonalne do sumy ubezpieczenia. Polisa NNW zabezpiecza finansowo rodzinę turysty, który poniesie śmierć w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Wypłacana jest wówczas osobom uposażonym w polisie suma gwarancyjna.

 

Oprócz ubezpieczenia NNW, polisa turystyczna na wyjazd nad polskie morze uwzględniać może i inne ryzyka, w tym ubezpieczenie bagażu podróżnego, OC w życiu prywatnym czy koszty rezygnacji z podróży i anulowania biletów oraz rezerwacji miejsc noclegowych. To klient decyduje, jakie części składowe ma uwzględniać jego indywidualna polisa turystyczna. Od negocjacji z firmą ubezpieczeniową w dziedzinie zakresu ochrony ubezpieczeniowej, wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej towarzystwa oraz wysokości sumy gwarancyjnej zależy ostateczna wysokość składki na ubezpieczenie turystyczne.

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl