Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Czy kupno ubezpieczenia turystycznego przez Internet jest bezpieczne?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Przez Internet kupujemy ubrania, żywność, elektronikę, książki, zabawki, czasopisma, a także szereg usług, m.in. turystycznych. Dlaczego zatem nie mielibyśmy w ten sam sposób zabezpieczyć się na wszelki wypadek, podczas planowanych wakacji lub wycieczki?

 

 czy zakup ubezpieczenia turystycznego online jest bezpieczny

 

Czy kupno polisy turystycznej online jest bezpieczne?

 

Bezpieczeństwo ubezpieczonego

 

Polisa turystyczna zapewnić powinna maksimum bezpieczeństwa każdemu turyście. W podstawowym wariancie zwykle obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia, assistance oraz NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Klient może zadecydować o zawarciu do głównej polisy turystycznej również i opcji dodatkowych, np. ubezpieczenia bagażu, ubezpieczenia anulacji czy rezygnacji z wyjazdu oraz rozszerzoną wersję assistance.

Wybór polisy turystycznej powinien być dokonany po uzyskaniu informacji o różnych ofertach z firm ubezpieczeniowych. Najszybciej i najłatwiej można tego dokonać, korzystając z serwisów internetowych ubezpieczycieli. W sieci funkcjonują także porównywarki ubezpieczeniowe, które w jednym miejscu pozwalają użytkownikom porównać zakres i cenę ubezpieczenia turystycznego w określonym wariancie. Zakup polisy w trybie online zaoszczędzi nam czas i fatygę. Siedząc wygodnie w fotelu, możemy wybrać zakres ubezpieczenia, a następnie zawrzeć z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym stosowną umowę. Przy czym zachowujemy pełne bezpieczeństwo przy zakupach polisy turystycznej online.

Jakie zabezpieczenia stosują ubezpieczyciele?

Zarówno firmy ubezpieczeniowe oferujące ubezpieczenia turystyczne online, jak i agenci oraz pośrednicy w sprzedaży takich produktów, dysponują najnowszymi rozwiązaniami w zakresie ochrony danych osobowych klientów. Nie trzeba martwić się, więc że podane informacje niezbędne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego trafią w niepowołane ręce, zostaną rozpowszechnione, czy wykorzystane chociażby do prowadzenia działań marketingowych w przyszłości.

Każde połączenie z serwerem, które wymagane jest do finalizacji zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego przez Internet, jest szyfrowane przy użyciu specjalnego protokołu.

Kolejną kwestią jest dokonanie płatności składki ubezpieczeniowej na konto firmy ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciel podaje numer rachunku, na który należy dokonać zapłaty, albo też strona internetowa, za pośrednictwem której dokonujemy zakupu polisy online, jest zintegrowana z systemem płatności (m.in. PayU, PayPal, Platnosci24). Systemy te gwarantują szybki i pewny przelew online.

Dlaczego warto kupować online?

Wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa kupowania polisy turystycznej przez Internet są bezzasadne, o ile korzystamy ze sprawdzonych stron agentów i pośredników czy porównywarek ubezpieczeniowych, które stosują wysokie systemy ochrony bezpieczeństwa użytkowników.

Polisę turystyczną kupimy szybko i sprawnie przez Internet, bez marnowania czasu na odwiedzanie co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych.

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl