Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ile kosztuje polisa turystyczna?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Cena ubezpieczenia turystycznego, wbrew pozorom wcale nie musi być dużym wydatkiem. Jest to niezbędna ochrona na czas zagranicznego wyjazdu, z której oczywiście wolelibyśmy nie korzystać, jednak doceniamy ją, gdy do nieszczęśliwego wypadku faktycznie dojdzie. Ile kosztuje polisa turystyczna? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz miejsca, do którego się udajemy.

 

 ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne

 

Jak wiadomo za leczenie w publicznych placówkach w Polsce nie musimy płacić. Za granicą będziemy jednak narażeni na wysokie opłaty, szczególnie, gdy wybieramy się do takich krajów, jak chociażby USA, Kanada czy Australia. Tam wystawiony rachunek, może opiewać na kwoty nawet z sześcioma zerami.

 

Najlepsze ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny

Jak obliczana jest składka ubezpieczenia turystycznego?

Każde z towarzystw posiada własny system obliczania ceny polisy, jednak zazwyczaj pod uwagę brane są te same czynniki. Zarówno w towarzystwie jak i w porównywarce, aby określić koszt ubezpieczenia niezbędne jest ustalenie:

  • Kraju destynacji – to, do jakiego państwa się udajemy, jest bardzo istotne, po pierwsze dlatego, że w każdym z krajów mogą być zróżnicowane koszty leczenia, a z drugiej strony ewentualny koszt transportu medycznego do Polski z pewnością będzie wyższy w przypadku Stanów Zjednoczony niż Czech.

  • Czasu trwania ochrony – naturalnie, im dłużej ma obowiązywać ochrona, tym więcej zapłacimy.

  • Sum ubezpieczania – to jedna z ważniejszych informacji określanych w polisie. Zwróćmy uwagę, aby SU była jak najwyższa. Towarzystwo odpowiada właśnie do tej kwoty, jeżeli więc otrzymamy rachunek na wyższą sumę, brakującą część będziemy musieli opłacić sami.

  • Zakresu ubezpieczenia – w podstawowej polisie zawsze znajdują się koszty leczenia i assistance, warto jednak zastanowić się nad pozostałymi opcjami, takimi jak np. NNW, OC, Bagaż Podróżny, Koszty Rezygnacji.

  • Dodatkowe warianty – inny rodzaj ubezpieczenia będzie nas dotyczył, jeżeli mamy zamiar uprawiać sporty. Wybierając amatorskie, ryzykowne, ekstremalne czy wyczynowe uprawianie sportów cena polisy wzrośnie, jednak bez tej opcji ubezpieczyciel może odmówić wypłaty, gdy np. zdarzy się wypadek na stoku narciarskim.

  • Liczba ubezpieczonych osób – towarzystwo odpowiada za każdą osobę, a więc składka również będzie naliczana dla każdego z uczestników wyjazdu. Uwaga: wybierając ubezpieczenie grupowe możemy liczyć na zniżki.

  • Zniżki/Zwyżki – towarzystwa posiadają również system zniżek i zwyżek. Na zniżki mogą liczyć osoby, które nie ukończyły 25 roku życia. Jeżeli jednak chorujemy przewlekle musimy liczyć się ze znacznie wyższą składką. Zwyżki będą również dotyczyć osób, które ukończyły 65 lat lub wyjeżdżają za granicę do pracy fizycznej.

Ile zapłacimy za ubezpieczenie w praktyce?

Cena ustalana jest na podstawie wszystkich wyżej wymienionych czynników. Wykonajmy więc prostą kalkulację i sprawdźmy, ile kosztują ubezpieczenia oferowane przez towarzystwa w porównywarce polisaturystyczna.pl.

Ubezpieczenie dotyczy jednej osoby wyjeżdżającej na 7 dni do Hiszpanii. Zakres polisy obejmuje podstawowe koszty leczenia i assistance oraz dodatkowo NNW i OC. Ubezpieczony nie zamierza uprawiać sportów, nie choruje przewlekle i ma ukończone 30 lat, tak więc żadne zniżki, ani zwyżki ceny go nie obowiązują.

 

Towarzystwo

Produkt

Zakres i sumy ubezpieczenia

Cena

AXA

Kontynenty

KL: 30 000 €

NNW: 4 000 €

OC: 50 000 €

30,92 zł

Generali

Direct

KL: 120 000 zł

NWN: 20 000 zł

OC: 200 000 zł

31,00 zł

Aviva

W podróży

KL: 120 000 zł
NWN: 20 000 zł

OC: 200 000 zł

38,00 zł

Allianz

Globtroter

KL: 100 000 zł
NNW: 20 000 zł

OC: 50 000 zł

40,60 zł

Signal Iduna

Bezpieczne Podróże

KL: 30 000 €
NNW: 15 000 zł

OC: 60 000 zł

40,78 zł

TU Europa

Travel World

KL: 40 000 €
NWN: 5 000 €

OC: 100 000 €

55,65 zł

Warta

Travel Plus

KL: 120 000 zł
NNW: 20 000 zł

OC: 200 000 zł

56,00 zł

 

źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulacji w https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

 

Jak widać powyżej, polisa turystyczna wcale nie musi być wydatkiem przekraczającym nasze możliwości finansowe. Te z pewnością zostałyby nadszarpnięte, gdyby przyszło nam samodzielnie opłacić koszty leczenia czy ponieść opłaty za wyrządzone szkody osobom trzecim. Czasem już nawet kilkanaście złotych może nam zapewnić spokój na czas wyjazdu.

 

Tania polisa na wyjazd zagraniczny

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl