Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Co powinno zawierać podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Słowacji?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polacy wędrujący po Tatrach chętnie wybierają słowacką stronę. Przez niektórych turystów sąsiednie szlaki górskie uważane są za spokojniejsze, jednak wysiłek fizyczny w górach niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Z tego powodu każdy aktywny turysta powinien mieć wykupioną polisę turystyczną.

ubezpieczenie turystyczne do Słowacji

Przez Internet ubezpieczenie turystyczne do Słowacjimożemy wykupić w kilka minut. Jednak pojawia się pytanie, którą ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego wybrać?

Co powinna zawierać polisa turystyczna do Słowacji?

Jest kilka ważnych usług świadczonych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych okoliczności. Jak już wspominaliśmy, każdy piechur powinien mieć ze sobą odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne zawierające:

 

    Sprawdź ceny polis turystycznych!

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia- jeśli złamiemy nogę na szlaku w słowackich Tatrach Wysokich lub nagle zachorujemy w schronisku, w którym nocujemy, ubezpieczyciel podejmie się opłacenia wszystkich kosztów leczenia związanych z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Warto również tutaj przypomnieć, że na Słowacji za ratownictwo i poszukiwania płaci osoba poszkodowana, dlatego wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest tak ważne, aby nie wrócić do domu z rachunkiem za akcję słowackiej służby ratowniczej .
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - w sytuacji, gdy ulegniemy wypadkowi, którego konsekwencją będzie doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierć, świadczenia finansowe zostaną wypłacone nam lub naszym najbliższym.
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - jest to bardzo przydatna usługa w razie zniszczenia mienia osoby trzeciej. Załóżmy, że nasze dzieci w górach w ferworze zabawy uszkodziły sprzęt sportowy innemu turyście. Poszkodowany będzie domagał się odszkodowania. Tą sprawą zajmie się za nas towarzystwo ubezpieczeniowe

Zwyżka za uprawianie sportów

Jeśli planujesz aktywne wakacje i poza wędrówką po górach również chcesz spędzić czas uprawiając wspinaczkę czy rafting na rzekach górskich, musisz koniecznie przed kupnemubezpieczenia turystycznego na Słowację zaznaczyć zgodnie z zamierzeniem, jaki sport będziesz uprawiać. Oznacza to zwyżkę za składkę ubezpieczeniową, ale jeśli doznasz kontuzji uprawiając, któryś z tych sportów bez dodatkowego ubezpieczenia, standardowa polisa nie zadziała i nie otrzymasz wsparcia od towarzystwa ubezpieczeniowego Polecamy również, aby przed kupnem polisy podróżnej na Słowację zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W dokumencie tym poznasz definicje sportów amatorskich, wysokiego ryzyka, ekstremalnych lub uczestnictwa w zawodach.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Słowację?

W rzeczywistości koszt ubezpieczenia do Słowacjijest znikomym wydatkiem w stosunku do środków potrzebnych na cały wyjazd. Poniżej przedstawiamy zestawienie cen polis turystycznych na 7-dniowy wyjazd dla 30-letniej, zdrowej osoby, która chce wspinać się w Tatrach.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Sumy ubezpieczeń Cena polisy (obejmuje sport ekstremalny)
AXA Assistance

Koszty leczenia: 200 000 PLN

NNW: 20 000 PLN

67,90 PLN
Gothaer

Koszty leczenia 40 000 EUR

NNW: 10 000 PLN

68,00 PLN
Warta

Koszty Leczenia: 120 000 PLN

NNW: 20 000 PLN

123,30 PLN

Jak widzimy, w ubezpieczeniu turystycznym na Słowację koszty leczenia wybraliśmy na minimum 40 000 EU. Taką cenę rekomendujemy, aby czuć się bezpiecznie w trakcie uprawiania sportów w Tatrach Słowackich, gdzie koszty ratownictwa i poszukiwań pokrywa osoba poszkodowana. Pamiętaj, aby przed kupnem zapoznać się z OWU danego towarzystwa i tym samym poznać zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela.


polisa turystyczna do Słowacji

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl