Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Wakacje za granicą? Ubezpiecz siebie i swój dom

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Chociaż większość Polaków decyduje się na urlop w Polsce, niewiele ponad 5% rodaków decyduje się na wakacje za granicą. Szykując się do urlopu, należy pamiętać o dopełnieniu formalności – w tym: wykupienia odpowiedniej polisy. Istotną rolę odgrywa zarówno ubezpieczenie turystyczne, jak i ubezpieczenie mieszkania. Sprawdź, dlaczego i dowiedz się, jak wykupić najlepszą polisę w atrakcyjnej cenie.

 

ubezpieczenie domu na wakacje

 

Coraz większa grupa Polaków ma świadomość, jak ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane ubezpieczenia – szczególnie w okresie wakacyjnym. Polisa turystyczna powoli staje się już standardem, ale – na czas wyjazdu – warto pokusić się również o ubezpieczenie nieruchomości oraz znajdującego się w niej majątku. Niewysoka składka może uchronić przed dużymi wydatkami w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie turystyczne na zagraniczne wakacje

Ubezpieczenie turystyczne dostępne w ofercie ubezpieczycieli musi być ważne za granicą. Składka w takim przypadku jest nieco wyższa, aczkolwiek pozwala uniknąć bardzo wysokich kosztów w razie nabytych urazów czy poważnego zachorowania.

 

W zależności od oferty ubezpieczyciela, może obejmować m.in.:

  • wizytę lekarską lub pobyt w szpitalu w razie choroby
  • transport medyczny do domu
  • wypłatę odszkodowania w razie urazu, a nawet kradzieży bagażu z hotelu.

Jeśli chcesz wybrać najkorzystniejszą ofertę, sprawdź ubezpieczenie za granicą na Rankomat.pl. Porównując dostępne możliwości, zapewnisz sobie optymalną ochronę na czas pobytu. Dzięki temu będziesz ze spokojem i bez obaw wypoczywać, bo – w razie nieoczekiwanych okoliczności – wszystkie wydatki pokryje ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie na czas wakacji to konieczność

Wiele osób marzy o beztroskich wakacjach, jednak spokój może zakłócić nieoczekiwane zdarzenie losowe. Uraz, choroba czy poważny uszczerbek na zdrowiu nie należą do rzadkości w miejscu wypoczynku. Czasami jednak zdarza się, że i powrót do domu związany jest z przykrą niespodzianką. Pod dłuższą nieobecność może dojść do włamania z kradzieżą, zalania mieszkania czy pożaru. To zaś oznacza spore straty finansowe i konieczność poniesienia dużych wydatków z własnego budżetu. Budżetu, który został nadszarpnięty zagranicznymi wakacjami.

 

Chociaż takim sytuacjom nie da się zapobiec i ich przewidzieć, warto wykupić odpowiednią polisę. Ubezpiecz dom z porównywarką Rankomat.pl i dokup polisę turystyczną. Podpisując umowę z ubezpieczycielem na taki pakiet, możesz sporo zaoszczędzić.

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl