Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Ocena: 0.00 - liczba głosów 0

Dziękujemy za oddanie głosu

Kupując ubezpieczenie turystyczne na wyjazd wakacyjny, zapewne wielu z nas zastanawia się, czym jest dokładnie ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. Jest to fundamentalny składnik polisy turystycznej, który ma na celu uchronić przed spłaceniem rachunków za opiekę medyczną na urlopie.

 

 koszty leczenie na wakacjach

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest jednym z najważniejszych usług, które świadczy polisa turystyczna. Bez ubezpieczenia KL polisa turystyczna po prostu nie jest kompletna.

 

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

Od czego chroni nas ubezpieczenie kosztów leczenia?

 

Przedmiotem takiego ubezpieczenia są koszty, związane z niezbędnym leczeniem, poniesione w następstwie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą posiada szeroki zakres swoich usług i najczęściej towarzystwo ubezpieczeniowe, u którego wykupiona została polisa, podejmuje się wypłacenia kosztów związanych z:

 

ubezpieczenie turystyczne od kosztów leczenia

 

Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego ubezpieczenia, powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w którym znajdują się zapisy dotyczące od czego dokładnie chroni nas polisa oraz wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawarły zapisy w OWU w sprawie wyłączeń odpowiedzialności, aby uchronić się przed nadużyciami ze strony klientów. Dlatego musimy pamiętać, w jakich sytuacjach nasz ubezpieczyciel odmówi wypłacenia świadczeń.

Najczęściej TU nie wypłaci świadczeń, jeśli celem wyjazdu było podjęcie leczenia w danym państwie, lub jeśli przed wyjazdem lekarz udokumentował przeciwwskazania do odbycia przez ubezpieczonego takiej podróży. Towarzystwa mogą nie ponieść odpowiedzialności za koszty powstałe m.in. z:

  • operacji plastycznych lub zabiegów kosmetycznych,
  • leczenia niezwiązanego z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem,
  • leczenia w sanatorium,
  • leczenia zaburzeń psychicznych,
  • zabiegu usuwania ciąży albo sztucznego zapłodnienia,
  • leczenia przekraczającego zakres usług medycznych.

 

Wyłączeń może być więcej. Zakres ubezpieczenia KL sprawdzimy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

kup ubezpieczenie

Jak zgłosić szkodę ubezpieczenia KL?

 

W sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia, którego wynikiem będzie wystąpienie szkody, musimy w miarę możliwości zapobiec zwiększeniu się szkody oraz powiadomić niezwłocznie Centrum Alarmowe. Towarzystwa oddają do dyspozycji swoje infolinie przez całą dobę.

W trakcie kontaktu z ubezpieczycielem musimy dokładnie opisać okoliczności zdarzenia, podając wszystkie niezbędne dane (imię, nazwisko, numer polisy). Następnie musimy umożliwić lekarzom Centrum Alarmowego dostęp do wszelkich informacji medycznych oraz stosować się do zaleceń pracownika biura ubezpieczeniowego. Po powrocie do kraju wypełniony wniosek o zwrot kosztów leczenia za granicą wysyłamy do ubezpieczyciela, aby otrzymać odszkodowanie.

 

Koronawirus a podróże zagraniczne

COVID-19 (od ang. coronavirus disease 2019) – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Została po raz pierwszy rozpoznana i opisana w listopadzie 2019, w środkowych Chinach (miasto Wuhan, w prowincji Hubei) podczas serii zachorowań zapoczątkowujących pandemię tej choroby.

Lato 2021 to już drugie wakacje w nowej rzeczywistości z koronawirusem. Zasady przemieszczania się i wjazdu do konkretnych krajów znacznie się zmieniły i podyktowane zostały obostrzeniami związanymi z pandemią. Przed wyjazdem warto zaznajomić się z panującymi obostrzeżeniami w najpopularniejszych krajach:

 

 

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl