Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Podróż do USA - poradnik dla niekonwencjonalnego turysty

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Stany Zjednoczone są od dawna jednym z najbardziej ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Trochę ze względu na filmy czy historię, a trochę - na American dream. Zainteresowanie naszych rodaków jednak trochę się zmienia - zaczyna górować tzw. tematyczne zwiedzanie. Sprawdźmy, o co chodzi.

 Podroz do Usa

Przed wyjazdem - ubezpieczenie do USA

 

Zanim jednak ruszymy, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie. Stany pod względem ochrony zdrowia, prawa, finansów i obywatelskich obowiązków są bardzo specyficznym państwem. Jako że jedziemy turystycznie, najważniejsze, o co musimy zadbać, to ubezpieczenie do USA.

 

Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie do usa na wakacyjnapolisa.pl. Koszt optymalnej polisy wynosi powyżej 100 złotych. To niewiele, jak na taką podróż. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę kraju, warto zadbać nawet o droższe. Na wakacyjnapolisa-pl/ jest wszystko dokładnie opisane, zatem w tym artykule pominiemy te kwestie.

 

Co w Stanach jest ciekawego do obejrzenia?

 

Stany Zjednoczone to kraj ogromnych możliwości, wielkich czynów i jeszcze większych szlaków turystycznych. Poradnik, co warto zwiedzić w Ameryce, jest naprawdę bardzo obszerną publikacją. Pomimo tego, że jest to kraj młody, jest w nim co oglądać. To znaczy co?

 

Wieżowce

 

To poniekąd wizytówka tego kraju. Willis Tower, Trump International Hotel and Tower, Empire State Building, Bank of America Tower, Aon Center to piątka najwyższych i jednych z najbardziej znanych budynków w Ameryce. Pełna lista wieżowców, które warto obejrzeć, wynosi ponad 120 budynków.

 

Pomniki narodowe

 

Pomniki przyrody i obiekty, które stworzyła natura, są w Stanach niezwykle piękne i posiadają zajmującą historię. Np. African Burial Ground National Monument, Agate Fossil Beds National Monument, Alibates Flint Quarries National Monument, Aniakchak National Monument, Bandelier National Monument, Aztec Ruins National Monument.

 

Parki narodowe

 

Istne cuda świata. Dla większości znane głównie z filmów, ale mimo wszystko - znane. Parki Narodowe Acadia, Arches, Samoa Amerykańskiego, Black Canyon of the Gunnison czy Bryce Canyon to niezwykłe miejsca. Parków narodowych, które warto zwiedzić w Stanach Zjednoczonych, znajdziemy ok. 80. I każdy warto zobaczyć.

 

Pomniki

 

Większość amerykańskich pomników jest nam znana chociażby z filmów (Memoriał Lincolna, Statua Wolności, płaskorzeźba Stone Mountain, pomnik Szalonego Konia, Mount Rushmore). A czy wiedzieliście, że jest coś takiego, jak pomnik Katyński w Niles, Mściciela w Doylestown, Władysława Jagiełły w Nowym Jorku, Katyński w Jersey City, Ławeczki Jana Karskiego, Jana Pawła II w Denver czy Kazimierza Pułaskiego w Savannah?

 

Śladami bohaterów seriali

 

To nie jest coś nowego, ale trend zwiedzania kraju śladami swoich ulubionych bohaterów serialowych przeżywa właśnie swój boom. Maniakom serialowym Nowy Jork kojarzy się głównie z “Seksem w wielkim mieście”, Nowy Meksyk z “Breaking Bad”, Los Angeles z “Californication”, Waszyngton z “House of cards”, Minnesota z “Fargo” itd. Pod tym względem każdy znajdzie coś dla siebie.

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl