Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Jaka powinna być suma ubezpieczenia kosztów leczenia?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Przed wyjazdem na urlop zastanawiamy się nad możliwością ubezpieczenia siebie i swoich bliskich przed konsekwencjami wypadków, które mogą nas na miejscu spotkać. Słyszeliśmy za pośrednictwem mediów o wielu incydentach, kiedy nasi rodacy wracali z zagranicznych wakacji z wielkim rachunkiem za opiekę medyczną. Ubezpieczenie kosztów leczenia pomoże, jeśli i nam zdarzy się taka sytuacja.

 

ubezpieczenie od kosztów leczenia

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą nie kosztuje wiele. Na pewno w rozliczeniu kosztów wycieczki, cena ubezpieczenia będzie stanowiła mały procent. Jednak posiadanie takiej polisy turystycznej pomoże nam uniknąć dodatkowych kosztów z wakacji.

 

Co to jest ubezpieczenie od kosztów leczenia?

 

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty leczenia ubezpieczonego, który na wyjeździe zagranicznym musiał poddać się niezbędnej opiece medycznej w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Ubezpieczenie od kosztów leczenia najczęściej zawiera również podstawowy zakres assistance (aby poznać usługi świadczone w ramach assistance przeczytaj OWU ubezpieczyciela).

Wyobraź sobie, że na plaży w Hiszpanii łamiesz nogę. Przyjeżdża karetka i zawozi cię do szpitala. Hospitalizacja trwa dwa dni. Po około 48 godzinach wychodzisz z placówki medycznej. Kto zapłaci za opiekę medyczną? Jeśli nie masz wykupionej polisy, to ty zostaniesz dłużnikiem szpitala. Koszty leczenia za granicą, w razie posiadania przez ciebie ubezpieczenia, spadną na ubezpieczyciela.

 

Porównaj oferty polis turystycznych

Od jakich kosztów uchroni nas ubezpieczenie od kosztów leczenia?

 

Każde towarzystwo opisało szczegóły ubezpieczenia kosztów leczenia w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zazwyczaj ubezpieczyciel ponosi wydatki w przypadku:

  • pobytu i leczenia w szpitalu,
  • wizyty u lekarza,
  • badań, zabiegów i operacji,
  • zakupu lekarstw i środków opatrunkowych,
  • naprawy lub zakupu okularów,
  • naprawy protez,
  • transportu ubezpieczonego do szpitala lub między placówkami medycznymi,
  • transportu do miejsca zakwaterowania,
  • leczenia stomatologicznego w nagłych stanach zapalnych.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, przed kupnem ubezpieczenia, należy zapoznać się z OWU towarzystwa, od którego chcemy kupić polisę.

 

Jakie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia powinno się wykupić?

 

Reguła jest jedna, im wyższa suma ubezpieczenia kosztów leczenia, tym większa ochrona naszych finansów. Jednak jeśli cena za sumę bez limitu, jest dla nas za wysoka, to warto zastanowić się nad naszą poniższą rekomendacją.

 

Wyjazd na teren UE

Wyjazd poza teren UE

Wyjazd do Kanady, USA, Japonii, Australii lub na Wyspy Karaibskie

Suma KL od 30 000 EUR

Suma KL od 40 000 EUR

Suma KL od 50 000 EUR

 

 

Jak kupić polisę turystyczną?

 

Dzięki porównywarce ubezpieczeń turystycznych możesz w kilka minut znaleźć i kupić dla siebie odpowiednią polisę. W liście ofert zostaną podane również szczegóły każdej z nich. Będziesz mógł zmodyfikować wielkość sumy ubezpieczenia KL i poznać cenę takiej polisy. Pamiętaj, aby przed kupnem produktu, zapoznać się najpierw z OWU danego towarzystwa. W ten sposób będziesz wiedział, co dokładnie obejmuje twoja polisa.

 

ubezpieczenia turystyczne online

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl