Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyjazd za granicę zazwyczaj planowany jest z dużym wyprzedzeniem, tak aby do wyjazdu wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Zagraniczne podróże wiążą się, niestety, także ze zwiększonym ryzykiem. Bariera językowa, nieznajomość miejscowych obyczajów oraz niezorientowanie w terenie mogą sprawić, że będziemy potrzebować pomocy. O takich kwestiach należy pamiętać przed wyjazdem i odpowiednio się na nie przygotować.

 

 turystyczne ubezpieczenie

 

Poza standardowym spakowaniem walizki i wyrobieniem dokumentów powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Wbrew pozorom nie jest to spory wydatek, porównując z całkowitymi kosztami wyjazdu oraz sumami, które przyjdzie nam zapłacić za leczenie, w przypadku nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku. Jak dobrać odpowiednią polisę turystyczną?

 

Kup polisę turystyczną online

Koszty leczenia i Assistance

Są fundamentem każdego ubezpieczenia na wyjazd. Za granicą nie będzie nas już obejmować bezpłatne leczenie (takie, z którego korzystamy w Polsce) i w razie konieczności skorzystania z wizyty lekarskiej, będziemy musieli opłacić jej koszty. Pojedyncza wizyta prawdopodobnie zmieści się w naszych finansowych możliwościach (chociaż będzie niepotrzebnym wydatkiem), jeżeli jednak konieczna będzie długa hospitalizacja, rachunek za leczenie może okazać się zdecydowanie wyższy.

 

Razem z pokryciem kosztów leczenia możemy liczyć na pomoc assistance. Każda polisa posiada ją w podstawowej wersji (tzw. Assistance medyczny), warto jednak sprawdzić co zawiera bogatszy pakiet. Assistance w zależności od towarzystwa oraz wybranego wariantu może obejmować całodobowy dyżur centrum alarmowego, doraźną pomoc medyczną, transport ubezpieczonego, zastępczego kierowcę, kontynuację podróży, pomoc prawną oraz wiele innych.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

To dodatkowy wariant polisy turystycznej, chociaż część towarzystw zapewnia go już w podstawowym pakiecie. Ma on za zadanie wypłatę świadczenia w przypadku, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, czyli niezależnego od woli ubezpieczonego, nagłego zdarzenia wywołanego przyczyną zewnętrzną. Jeżeli doznamy uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo wypłaci nam kwotę zależną od stopnia uszkodzenia ciała (maksymalnie 100% SU NNW). Natomiast w przypadku śmierci będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku, świadczenie otrzymuje rodzina ubezpieczonego.

Odpowiedzialność Cywilna

W czasie podróży może zdarzyć się, że z naszej winy zostanie uszkodzone czyjeś mienie, lub ktoś zostanie ranny.. Gdy na wakacje wyjeżdżamy z dziećmi lub zamierzamy szusować na stoku narciarskim, warto wybrać ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej. Wówczas za wyrządzone szkody odpowiedzialność finansową ponosi towarzystwo.

 

Powyżej przedstawiono najważniejsze składniki ubezpieczenia turystycznego, należy jednak pamiętać, że polisa to nie tylko koszty leczenia, assistance, NNW i OC. Możemy również ubezpieczyć swój bagaż podróżny, sprzęt sportowy oraz zapewnić sobie ochronę na wypadek rezygnacji z podróży. To, jaki wariant wybierzemy zależy jedynie od naszych potrzeb. Pamiętajmy, aby przy zakupie zwrócić uwagę na sumy ubezpieczenia i wybierać te najwyższe. Sprawdź najlepsze oferty ubezpieczeń podróżnych można znaleźć w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl i ciesz się udanymi wakacjami.

 

Najlepsze ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl