Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Co powinno zawierać podstawowe ubezpieczenie turystyczne do USA?

Ocena: 3.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Nowy Jork, Los Angeles, Chicago... to tylko kilka amerykańskich metropolii, które nasuwają nam się od razu na myśl, w trakcie dumania nad wycieczką do Stanów Zjednoczonych. Rozsądny turysta zdaje sobie sprawę, że planowanie wyjazdu do USA nie kończy się na kupnie biletu lotniczego i otrzymaniu wizy. Ubezpieczenie turystyczne do USA również jest niezbędne do bezpiecznego wyjazdu.

 

ubezpieczenie turystyczne do usa

 

Na pewno zastanawiasz się, w jakim celu turyści wykupują ubezpieczenie do USA. Polacy coraz częściej wyjeżdżają w dalekie kraje. Do Stanów Zjednoczonych teraz łatwiej otrzymać wizę niż 10 lat temu. Ten fakt sprawia, że kierunek USA staje się coraz bardziej popularny i osiągalny.

 

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Stanów Zjednoczonych

 

Fundamentem każdej polisy na wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest ubezpieczenie Kosztów Leczenia oraz Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Poniżej przedstawiamy kilka ofert polis turystycznych na 14-dniowy wyjazd do USA dla jednej osoby:

 

 

cennik_ubezpieczen_do_usa

*ceny aktualne na dzień 13.03.2017

 

 

Wykup swoje ubezpieczenie!

 

Co zawiera podstawowa polisa turystyczna do USA?

Aby poznać szczegółowo zakres ochrony ubezpieczeń, należy najpierw zaznajomić się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczenie kosztów leczenia ochrania nas w trakcie nagłego zachorowania lub podczas nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel pokryje koszty za:

  • badania, zabiegi, operacje oraz pobyt w szpitalu,
  • leczenie ambulatoryjne (badania, pomoc medyczną, analizę, wizyty lekarskie, dojazd lekarza do miejsca do ubezpieczonego, zakup niezbędnych lekarstw, środków opatrunkowych oraz kul) – należy pamiętać, że na terenie USA leczenie ambulatoryjne może być ograniczone w różnych wariantach ubezpieczenia. Przed dokonaniem zakupu polisy turystycznej, zapoznaj się z OWU,
  • koszty przedwczesnego porodu,
  • leczenie stomatologiczne.

Natomiast ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia wypłatę świadczeń odszkodowawczych dla nas i naszych najbliższych w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub w razie śmierci ubezpieczonego.

 

ubezpieczenie_podrozne_do_stanow_zjednoczonych

 

Czy podstawowa polisa turystyczna wystarczy?

Czytając powyższe informacje można wywnioskować, że podstawowa ochrona wystarczy w trakcie naszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Jednak warto zastanowić się nad dodatkowymi usługami, które zapewnią nam maksymalny komfort psychiczny w razie stresujących sytuacji takich jak:

  • zniszczenie, uszkodzenie lub kradzież naszego bagażu,
  • wypadek, w którym zniszczysz mienie osoby trzeciej - odszkodowaniem zajmie się ubezpieczyciel,
  • opóźnienie dostarczenia bagażu podróżnego,
  • opóźnienie wylotu samolotu.

Są to nieprzewidziane okoliczności, które mogą dotknąć każdego turystę. Dlatego rozsądnie jest wykupić ubezpieczenie turystyczne USA koszt polisy to kropla w morzu wydatków na wyjazd, a może nam pomóc w wielu sytuacjach.

 

Jak sfinansować wyjazd do USA?

Wyjazd do USA nie należy do najtańszych, ale marzenia trzeba spełniać bo to one napędzają nasze życie. Co zrobić jeśli Cię nie stać na wyjazd do USA? Możesz cierpliwie odkładać na wyjazd do USA lub zaciągnąć w banku tani kredyt gotówkowy rozłożony na małe raty. Małe raty pozwolą Ci pospinać domowy budżet i spełnić Twoje największe marzenie jakim jest wyjazd do USA.

 

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl