Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

5 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie na wyjazd

Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Obecnie wymarzone wakacje możemy planować o każdej porze roku. Dostępność połączeń lotniczych i coraz częściej organizowane przez biura podróży wyjazdy sprawiają, że podczas grudniowych mrozów, możemy opalać się na piaszczystych, zagranicznych plażach. Problemu nie powinniśmy mieć również z zakupem ubezpieczenia na wyjazd. Co może nam zagwarantować i dlaczego warto je posiadać?

 

ubezpieczenie na wyjazd

 

Bezpieczeństwo, spokój, relaks, beztroska i inne podobne odczucia, chcielibyśmy, żeby towarzyszyły nam na wyjeździe. Niestety, podczas wakacji może dojść także do nieprzyjemnych sytuacji. Między innymi dlatego opłaca się zaopatrzyć w odpowiednią polisę turystyczną. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie na wyjazd.

 

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

1.Koszty leczenia pod kontrolą

 

Jest to najważniejsza cecha i zaleta ubezpieczenia podróżnego. W razie nagłego zachorowania za granicą, będziemy musieli skorzystać z pomocy medycznej, która dla obcokrajowców udzielana jest odpłatnie. Aby uniknąć opłacenia kosztów leczenia, które w poszczególnych państwach mogą być naprawdę wysokie, wybierzmy polisę z wysoką sumą ubezpieczenia.

 

2.Pomoc przez 24h na dobę

 

Dzięki usługom assistance (również zawartym w podstawowym wariancie polisy) możemy być pewni, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia będziemy mogli zadzwonić do Centrum Alarmowego oraz uzyskać informację, jak sobie poradzić i gdzie się udać. Ubezpieczyciel zapewnia doraźną pomoc medyczną, transport osoby poszkodowanej do najbliższej placówki czy chociażby pomoc prawną, gdy wejdziemy w konflikt z miejscowym prawem.

 

3.Rezygnacja z wyjazdu, czyli ubezpieczenie na wszelki wypadek

 

Jako umowę dodatkową, możemy także wybrać ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy, a niektóre zdarzenia mogą pokrzyżować nasze urlopowe plany. Dzięki tej polisie ubezpieczyciel zwróci koszty związane z rezygnacją lub przerwaniem imprezy turystycznej, anulowaniem biletu podróży, czy anulacją rezerwacji w miejscu noclegowym.

 

4.Możliwość indywidualnego dopasowania

 

Polisa turystyczna musi się składać z kilku najważniejszych elementów, z których nie zrezygnujemy. Mamy jednak możliwość dopasowania pozostałych opcji. Każde dodatkowe ubezpieczenie zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa, ale to czy je wybierzemy i do jakiej sumy będzie odpowiadać TU, zależy wyłącznie od nas. Każda polisa turystyczna określana jest na podstawie indywidualnych warunków i dopasowujemy ją do naszych potrzeb.

 

5.Wakacje bez stresu

 

To co najważniejsze podczas wyjazdu, czyli święty spokój, jest prawdopodobnie najlepszym powodem, dla którego warto posiadać ubezpieczenie na wyjazd. Dzięki niemu, nawet jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek, możemy być spokojni, że nie zostaniemy obarczeni wysokimi kosztami. Oczywiście, takich zdarzeń wolelibyśmy uniknąć, jednak nawet wypoczywając na plaży wystarczy nam świadomość, że wszystko jest pod kontrolą.

 

Ubezpieczenie na wyjazd jest niewidoczną ochroną, która pozwala nam spokojnie i szczęśliwie spędzić urlop. Zazwyczaj, aby kupić takie uczucie, wystarczy kilkadziesiąt złotych. Sprawdźmy więc już teraz, jak łatwe jest zawarcie umowy polisy turystycznej.

 

Kup polisę turystyczną online

Redakcja rankingubezpieczenturystycznych.pl